Twój koszyk jest obecnie pusty!

Słów kilka o pielęgnacji skóry wokół oczu
Piękne, błyszczące oczy są prawdziwą ozdobą naszej twarzy. Jak wydobyć to piękno? Zapewniając sobie dobry sen, urozmaiconą dietę, odpowiednie warunki pracy. Bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja.
Dbając o oczy pamiętajmy, że skóra wokół nich jest bardzo cienka i delikatna. Ma zaledwie pół milimetra grubości, a przy tym jest uboga w tkankę tłuszczową i włókna kolagenu. Te partie skóry są o wiele bardziej podatne na różnego typu podrażnienia, gdyż zawierają najwięcej mastocytów – komórek odpowiedzialnych za reakcje alergiczne. Warto zatem zaopatrzyć się w dobre kosmetyki pielęgnacyjne i wprowadzić kilka rytuałów do codziennej pielęgnacji.
Krem pod oczy to podstawa, a w przypadku osób długo pracujących przy komputerze – nawet dwa kremy – na dzień i na noc. Warto stosować kremy, które nie tylko będą działać przeciwzmarszczkowo, ale także usuną dolegliwości związane z przemęczeniem oczu.
Nakładając krem pod oczy warto też wykonać masaż, który znacznie poprawi wchłanialność składników odżywczych kremu, a z czasem przyniesie widoczne efekty odmładzające. Regularny masaż skóry wokół oczu daje lepsze efekty odmładzające niż najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe. Oto dwa proste sposoby, jak masować skórę wokół oczu:
- Masując skórę wykonujemy delikatne głaskanie powiek, robiąc kółeczka dookoła gałki ocznej. Górną powiekę masujemy od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Dolną od zewnętrznego do wewnętrznego. Masaż powinien trwać około minuty.
- Drugi sposób – szczególnie polecany jest przy opuchniętych oczach, polega na punktowym uciskaniu górnej a potem dolnej powieki. Uciskanie należy robić mniej więcej na kościach oczodołu. Taki masaż działa jak mikrodrenaż – odblokowuje naczynka limfatyczne i pomaga usunąć nadmiar wody i toksyn.
Jeszcze istotna informacja dla osób noszących makijaż
W pielęgnacji bardzo ważne jest wieczorne oczyszczanie skóry (demakijaż). Skóra dobrze oczyszczona i stonizowana znacznie lepiej wchłonie substancje odżywcze z kremu, które później nałożymy, co ma znaczący wpływ na procesy regeneracji skóry w czasie nocnego odpoczynku. Nie tylko znaczenie mają kosmetyki, jakie wybierzemy do oczyszczania, ale i sposób ich użycia. W przypadku demakijażu oczu szczególnie ważne jest, aby delikatna skóra wokół oczu była jak najmniej naciągana, dlatego najlepiej rozprowadzić mleczko na powiece i rzęsach opuszkami palców, odczekać minutę, aż makijaż się rozpuści, a następnie delikatnie usunąć preparat za pomocą wacika. W ten sposób można zapobiec mechanicznym podrażnieniom wrażliwej skóry wokół oczu. W przypadku bardzo płynnych preparatów do demakijażu, np. płynów micelarnych można nasączyć wacik i pozostawić chwilę na powiekach, aby tusz na rzęsach rozpuścił się.
Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych jest bardzo ważny w przypadku skóry wokół oczu. Powieki są bardzo wrażliwe i wymagające. Preparaty do pielęgnacji oczu nie mogą powodować pieczenia, łzawienia, czy zaczerwienienia oczu, dlatego często musimy wypróbować wiele preparatów, aż dobierzemy te właściwe.
Dodaj komentarz